DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Švédské byliny na švédské kapky se šafránem, 250 g

Tip
Svedske byliny small
900 Kč –7 %

ORIGINAL Dr. Kottas  - Rakousko

po generace oblíbená bylinná tinktura

900 Kč –7 % 834 Kč
Skladem (5 ks)

Tento produkt nesouvisí s moringou, ale máme ho v rodině již cca 30 let velmi oblíbeným a nepostradatelným. Vozila jsem ho pravidelně roky z Rakouska z lékárny nejen pro moji mamku, ale také pro několik přátel. Tak mě napadlo, že pro některé z vás bude zajímavé si je také koupit a doma poctivě vyrobit. Jedná se o Švédské byliny na výrobu Švédských kapek. K výrobě je třeba dokoupit jen 2 litry 40% obilného alkoholu (režné pálenky) a máte svoje prvotřídní bylinné kapky ať už na vnitřní užívání nebo na obklady atd. Moje maminka první výluh nechává na vnitřní užívání, a pak z těch samých bylin dělá ještě druhý výluh, který je stále dostatečně silný, a ten je na obklady. Kvalita  a síla je velmi vysoká.  Nelze srovnávat s ostatními již hotovými Švédskými kapkami.  

Autorem receptu na tyto byliny zalité alkoholem byl prý švédský lékař Clause Samsta, ale my je známe především díky rakouské bylinkářce Marii Treben, která je považovala za všelék a o jejich používání a účincích toho hodně napsala.  

My je doma používáme na všechny popáleniny, opařeniny, na obklady všeho druhu, na zuby a na váčky (mamka i přes noc na vatovém tamponu), přikládání na unavené oči na víčka nebo na zlepšení zraku při pravidelném potírání víček a očních koutků, na potírání pleti - obličeje, na vlasovou pokožku (zde používám lahvičku s dlouhým tenkým uzávěrem na konci, aby se kapky dostaly přesně až k pokožce vlasů), na záděry, na "špatně od žaludku" nebo přejedení - to se do cca 1-2 dcl vody přidá lžíce kapek a postupně po doušcích se popíjí delší dobu, na desinfekci, atd.  Je to taková pohotovostní lékárnička a vozím je s sebou všude i na dovolenou. A také se doporučuje denně si cucnout této tinktury zředěné vodou pro pevné zdraví! Více v knihách Marie Treben.

 

Obsah: 250 g, varianta se šafránem  (není nutno používat, extra baleno)

Kód Kód: 956
Jméno značky: Rakousko
Kategorie: Jiné produkty
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZP Avatar autora | 20.12.2020
Švédské kapky, připravené z těchto dvaceti bylin jsou opravdu jedinečné. Jen škoda, že jsem si nepřečetla, že se dá dělat i druhý výluh. Příště se polepším. Určitě si objednám další.