DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

EVOLUTION 22. - 23. 9. 2018

Festival Evolution vám v září nasadí brouka do hlavy. Tam nesmíte chybět!

 Na konci září se Výstaviště v Holešovicích opět promění v zónu zdravého životního stylu. 22. a 23. září se zde bude konat tradiční Festival Evolution, který každého půl roku přiláká všechny, kteří žijí aktivně a zdravě, záleží jim na okolním prostředí, nebo se zajímají o to, co životu dává hlubší rozměr.

Podtitul „Festival, který vám nasadí brouka do hlavy“ také mnohé napoví. „Výjimečný formát a multižánrový charakter festivalu umožní propojit tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. Každý rok se vám snažíme nabídnout něco nového, dáváme prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a aktuálním tématům, abyste si z festivalu mohli odnést praktické tipy, nápady, inspiraci nebo konkrétní výrobky,“ říká o akci její zakladatel Ctirad Hemelík.

Na festivalu se představí více než 250 českých i zahraničních vystavovatelů s produkty a službami zaměřenými na bio styl, eko trendy, zdravý životní styl a osobní rozvoj. A pozadu nezůstane ani programová nabídka, během dvou dnů ve festivalovém programu vystoupí přes 120 účinkujících.

_DSC4774 kopismalljpg

  

5 důvodů, proč festival navštívit

 Skvělé jídlo a kvalitní potraviny

Festival je největší přehlídkou certifikovaných biopotravin, svou speciální sekci zde nově budou mít raw potraviny, fair trade výrobky i konopné speciality. Mezi vystavovateli budou i specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy.  Připravena je rozsáhlá food zóna, ve které můžete ochutnat nabídku z tradiční kuchyně i ze specialit různých stravovacích směrů. Posezení si vyberete buď ve vnitřním prostoru, nebo venku pod širým nebem. Těšit se můžete i na demo ukázky přípravy nápojů a jídel pro nejrůznější výživové směry.

 

Vychytávky pro zdravou domácnost

Náš domov je prostředím, kde trávíme značnou část našeho života. Jsme s ním emocionálně spjatí, je to naše soukromí. Většina z nás si ani neuvědomuje, jak velký vliv má domácí prostředí na naše zdraví a pohodu - jak důležitý je zdravý spánek, dostatek světla v bytě a čerstvý vzduch.  Na festivalu proto najdete širokou nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se se širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu.

 

Cvičení posilující tělo i mysl

Sport a pohyb jako takový je elixírem mládí, který nemohou nahradit ani ty nejdražší kosmetické přípravky. A nemusí jít zrovna o hodinová cvičení v posilovně. Návštěvníci festivalu si bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti mohou zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, základy taiči, různá dechová cvičení, meditaci nebo třeba intuitivní tanec. Už jste slyšeli o dechovém cvičení Osho divine healing a OM chanting? Pokud ne, přijďte si jej vyzkoušet spolu se cvičením Falun Gong nebo navštivte workshop základů meditace. Cvičení a meditace obecně snižují vysoký tlak, působí jako prevence onemocnění a má celou řadu dalších přínosů.

 

Inspirativní přednášky a osobnosti

 A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj. V sekci věnované osobnímu rozvoji vám odborníci poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se se zajímavými technikami práce s tělem i vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

 

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský a psychoterapeut Milan Studnička například poradí, jak na rovnováhu těla a duše, jak odbourat napětí nebo jak překonat stres, a to nejen formou přednášky, ale i praktickými ukázkami. MUDr. Jan Vojáček zase nastíní, co je funkční medicína a jak vypadá celostní přístup k pacientovi. S koučem Alešem Kalinou zjistíte, jak najít ztracenou motivaci a Jan Mühlfeit s Kateřinou Novotnou poradí, jak odemknout skrytý potenciál vašich dětí.

_MG_3782 small

 

Festival pro celou rodinu

Festivalová nabídka potěší všechny bez rozdílu věku. Můžete s sebou vzít děti, pro které je připraven bohatý program včetně hlídacího koutku, stejně jako babičku s dědou, kteří mohou zavítat na přednášky o bylinkách nebo zde najít rady, co dělat při nejrůznějších zdravotních problémech.

Dětské programy, hrací zóny, tvořivé dílničky, hlídací koutek, ale také pohybové aktivity, výtvarné i hudební workshopy a semináře věnující se rozvoji talentů a dětského potenciálu. To je jen stručný průřez všeho, co můžete se svými potomky zažít na Festivalu Evolution.

  

Vše, co by vás mohlo zajímat, najdete na webu www.evolution.cz.

 Festival Evolution

  1. – 23. 9. 2018

Výstaviště Praha Holešovice

www.evolution.cz