DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Vaření s moringou

Nevíte si rady, jak moringu zařadit do jídelníčku, protože je pro vás příliš neznámá?

Přečetli jste si o tom, co všechno moringa dokáže v našem těle spravit, případně udržovat ve správné kondici. A cítíte, že přesně něco takového potřebujete. Ale bojíte se, že byste ji doma nevyužili, protože naprosto netušíte, co s ní? Navíc jste si někde přečetli, že její chuť není vůbec příjemná? Tak zaprvé – chuť je vnímaná individuálně, takže někomu moringa třeba nechutná, ale jiní si na ní pochutnat mohou. A za druhé – cokoliv nového, kde si musíte zvykat na novou chuť, musíte zavádět do jídelníčku postupně. A někdy i maskovaně!

PR

Snadným řešením jsou kapsle

Jenže, koho by bavilo polykat kapsle. I když jsou sebeúčinnější. Mnohem víc si užijeme přirozenější podobu rostlin, tedy ve formě oleje vylisovaného ze semen, v podobě semen samotných (opražená jsou vynikající), v podobě sušených listů, které mohou být třeba nakrájené, například na čaj. Anebo nasušené a pak nadrcené na prášek, který jde přidávat do jídla.

Moringa je ovšem ještě všestrannější. Ano, spotřebovat z ní jdou totiž i květy anebo kořeny. Ale u kořenů se musí opatrně dávkovat množství, protože pokud by se jejich konzumace přehnala, může dojít k otravě. V malém množství jsou prospěšné a lze je použít místo křenu.

Z počátku se snažte moringu zamíchat třeba do pomazánky

Pomazánky jsou báječným řešením pro všechny, kdo potřebují do jídelníčku zavést nové ingredience, ale nevědí, jak na to. Do pomazánek se dobře hodí moringa v prášku, případně olej ze semen. Napoprvé zvolte opravdu jen minimální množství příměsi a dejte ji do pomazánky s výraznější chutí. Uvidíte, že výsledek bude dobrý a moringu začnete konzumovat nebo nabízet rodině s menšími obavami.

Pomazánku si raději vyrábějte sami doma. Dnes jich sice jde koupit velké množství na mnoha místech, ale jejich kvalita nebývá valná. Výjimkou jsou snad jen raw a vegetariánské pomazánky prodávané ve zdravých výživách nebo specializovaných odděleních supermarketů.

Nejlevněji vás ale vyjde pomazánka vyrobená doma, ze základních a také levnějších surovin. A aby byla večeře nebo snídaně ještě levnější (ale stále zdravá), můžete snadno vyhledávat aktuální ceny a akce na letakomat.cz . A to v letácích všech supermarketů, které jsou tu soustředěny do jedné webové stránky. Díky tomu máte dokonalý přehled o akcích všude, kde potřebujete.

Později přidejte moringu do bylinek

Jste zvyklí dochucovat jídla bylinkami? Tak mezi ně zamíchejte i moringu. Předem si připravte směsi, například moringu s bazalkou nebo s oreganem, možností je ohromné množství. A používejte směsi na dochucování jídel tak, jak jste byli dosud zvyklí. Takže například do luštěnin, dušené či pečené zeleniny, do krup, na ryby atd.

Brzy přijdete na to, že vám moringa zachutnala a že se vám bude líbit i třeba na salátech, v polévce anebo jen tak na chlebu s máslem. Budete přicházet na nové a nové kombinace a možnosti jejího uplatnění ve vaší kuchyni. Podmínkou úspěchu je však začít nenápadně, třeba jako příměs do pomazánek. PR