DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

FAQ - nejčastější dotazy MORINGA

* Jak mám začít užívat moringu?

S moringou - především v práškové formě- začínejte pomalu. Tělo obvykle není zvyklé na takový komplexní přísun živin a na začátku užívání může spustit detoxikaci. Proto doporučuji jíst první den moringu na špičku lžičky, druhý den 2x na špičku lžičky a takto postupně zvyšovat cca během měsíce do 1 kávové lžičky za den.  U tablet a kapslí také postupně po 1 ks a zvyšovat. Určitě přidejte více čisté vody.

* Jaké příznaky detoxikace mohou nastat?

Pokud jste hodně citliví nebo začnete s větší dávkou hned od začátku užívání, může nastat průjem (nejčastější), různé vjemy v břiše, rýma, kašel nebo projevy na kůži. Stačí  ubrat nebo na chvíli přestat s užíváním a dodat více čisté vody. Pokud stále pocižujete nevolnost po prášku je vhodné přejít na tablety případně úplně na moringový čaj.  Tuto nevolnost způsobují glukosinoláty (je jich mnoho u brukvovitých rostlin), které jsou sice prospěšné, nicméně u citlivých  žaludků působí  nevolnosti. Teplota - čaj toto eliminuje. 

* Pro koho není moringa vhodná?

Moringa velmi zvyšuje imunitu, není vhodná pro lidi, kteří musí mít sníženou imunitu (ozařování, transplantace orgánů, apod).

Moringa je zelená potravina - není vhodná pro lidi, kteří nesmí jíst zelené potraviny. Pokud přesto jedí zelené potraviny, mohou začínat velmi pomalu také s moringou.

* Mohou moringu těhotné a kojící ženy?

Ano, pro tuto skupinu je moringa velmi vítaná, protože dodává tělu i  plodu cenné přírodní živiny. Pokud matka kojí, živiny se také dostanou přes mateřské mléko dítěti. v Africe je MORINGA nazývána "NEJLEPŠÍM PŘÍTELEM MATEK".  Ideálně začít s užíváním moringy ještě před oplodněním. Jinak viz bod Jak začít s užíváním.

* Je moringa vhodná pro děti?

Ano je velmi vhodné, pokud děti již nejsou kojeny, začít s moringovým čajem. U větších dětí pak s pozvolným přidáváním syrové moringy do smoothie, polévek atd. Dávkování přizpůsobit dítěti.  Mnoho dětí se na moringu těší  a sami si  o ni říkají. Některé děti ovšem odmítají vše zelené .-) Tam je to na  rodičích, jak zakomponují moringu  do jídla.

*Lze moringu užívat s ostatními doplňky?

 Ano, moringa je přírodní zpracovaný list. S ostatními doplňky se nekříží, jenom dejte pozor na předávkování. Moringa obsahuje obrovské množství živin, na rozdíl od ostatních rostlin, či doplňků. Není vhodné kombinovat s "nepřírodními" doplňky stravy a případně produkt Moringa plus Bacillus subtilis DSM 21097 nekombinovat s ATB od lékaře.

*Proč mít doma v zásobě Moringu+Bacillus subtilis DSM 21097?

Toto probiotikum produkuje přírodní antibiotika a je tedy rychlou přírodní pomocí, když se něco začne dít, nachlazení, rýma, kašel, špatné jídlo, špatné trávení, těžko od žaludku, záněty, apod. Lze okamžitě nasadit vyšší dávky například 2x3 nebo 3x3 kapsle u dospělého a zavčas patogeny zlikvidovat. Je také velmi vhodné nasadit toto probiotikum adekvátně před lékařskými zákroky (operace,  zuby, apod.), aby se omezil výskyt patogenů ve střevech - břiše a vše probíhalo v pořádku. Také před cestami letadlem je vhodné nasadit Moringa plus, aby se neucpávaly cévy.

*Můžu si moringový čaj osladit?

Ano, lze osladit a přidat citron, účinky  to výrazně neovlivní. Nicméně mnoha lidem chutná čistý štiplavo-nasládlý moringový čaj samotný.