DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Výpověď DORIS: Moringa - to je pro mě velký dar od Boha

Moringa - to je pro mě velký dar od Boha

Na podzim 2014 zavítala na návštěvu Prahy naše kolegyně Doris z Německa a podělila se s námi o svůj příběh. I vám přinášíme její autenticky popsané setkání s moringou z Tenerife a změny v jejím životě, které toto „osudové setkání“ odstartovalo.

November 2014 055

V listopadu 2011 jsem se poprvé dozvěděla od kamaráda o rostlině s názvem MORINGA. Zaujalo mě to, ale jak se často stává u nových věcí, nebylo o tomto stromu mnoho dostupných informací. Našla jsem video na internetu od Franka Elstner a Rangy Yogoswar, které mě velice ohromilo. V dalším rozhovoru mi můj přítel znovu vyprávěl, že tento strom je zdrojem síly a pocitu „cítit se dobře“ a tělu může dodat nekonečně mnoho dobrého. V této době jsem musela každé ráno sníst plnou „hrst“ prášků a také každý večer 1 - 2 tablety. Proto mi přítel naléhavě radil, abych vyzkoušela, co pro mě Moringa může udělat. Začala jsem trochu laxně, protože mi Moringa opravdu moc nechutnala, ale po 2 – 3 týdnech jsem si všimla první změny, která nastala. V dopoledních hodinách jsem už nebyla tak moc unavená a vyčerpaná a moje do té doby stálá zácpa byla historií. Toto zjištění pro mě bylo až neuvěřitelné, protože zácpou jsem trpěla po celá léta. Ale pravidelně jsem ještě Moringu nejedla, dokonce ani teď. Musela jsem se sama posunout dál, abych Moringu pravidelně zapojila do mé každodenní stravy. To, co se stalo během následujících 18 měsíců, pro mě bylo nepochopitelné. Vzhledem k tomu, že jsem měla diabetes 2, musela jsem denně ráno a večer brát 1000 mg Metforminu, k léčbě vysokého krevního tlaku mi byl předepsán Bisoprolol plus 5/12,5 mg + Ramipril 5 mg. Na deprese jsem dostala Venlafaxin 150 mg ráno a občas 75 mg večer, dále večer Amlodipin a dle potřeby pro odvodnění: Toramesid. Každé tři měsíce jsem musela kvůli diabetu na odběr krve.

Při prvním vyšetření krve byly všechny hodnoty stabilní až mírně zlepšené. Moje lékařka mi řekla, že hodnoty mám nádherné, ať dál pravidelně cvičím (již 2,5 roku pravidelně sportuji). O další tři měsíce později při kontrole se mě lékařka ptala, co děláte? Vaše hodnoty se vrátily do normálu. Poprvé jsem jí řekla o morinze. Usmála se na mě laskavě, s porozuměním a řekla, „Aspoň s tím nic neděláte špatně“. Třetí kontrola přišla o další 3 měsíce později: v pořádku cholesterol, hladina cukru v krvi se snížila, krevní tlak úžasný. Nyní jsem se zeptala, jestli bych si mohla snížit množství Metforminu na polovinu (lék na hladinu cukru v krvi)a moje lékařka souhlasila. Mezitím jsem ještě dle potřeby snižovala dávku léku na deprese, také to bylo v pořádku. Po této návštěvě u lékaře jsem snížila na polovinu také léky na krevní tlak, pravidelně jsem ho měřila každé tři týdny a všechno bylo ok. Teď už jsem mohla docházet na vyšetření jenom jednou za šest měsíců.IMG_2834

Při další návštěvě lékaře nebyly už naměřeny žádné zvýšené hodnoty krevního cukru v krvi a tak jsem se zeptala, zda mohu vypustit i druhou polovinu Metforminu. Ale to byla moje lékařka proti, protože se domnívala, že Metformin bude sloužit také jako prevence. To se mi moc nelíbilo, tak jsem se nahlásila na přátelskou konzultaci k jiné lékařce, která mi poradila, abych si měřila hladinu cukru  po dobu tří týdnů několikrát denně a pokud bude vše v pořádku, přitom budeme pomalu snižovat dávky. Jak se řeklo, tak se udělalo a vše bylo v pořádku.

Tak to pokračovalo dále; vždy pod dohledem lékaře, také s jinými léky. A tak dnes, po téměř dvou letech, už nemusím brát žádný lék.

V roce 2011 jsem byla operována kvůli nesnesitelné bolesti levého kolene (artróza) a v roce 2012 pak měla přijít operace pravého kolene. Toho času jsem už nějaký čas jedla moringu. Skoro úplně jsem zapomněla na termín operace pravého kolene, který jsem na konec odřekla, protože jsem již několik měsíců nepociťovala žádné bolesti. Operace již nepřicházela v úvahu. Až na mírný tah bolesti před několika týdny po přetížení kolene, nemám žádné jiné stížnosti. Tyto bolesti jsem rychle odstranila díky vysoké dávce vitamínu C a E během krátké doby a už netrpím žádnými bolestmi.

Moringa velmi změnila můj život, myšlení a jednání. Je pro mě velkým božím darem, který mě dělá nekonečně vděčnou a pokornou. Nadále patří do mého života jako voda a chléb.

Děkujeme paní Doris, že se s námi podělila o svoje zkušenosti.