DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Cannafest 11.-13. 11. 2016 Praha Holešovice

Navštivte nás na 7. mezinárodním veletrhu konopí a léčivých bylin

Cannafest 2016

Sedmý ročník veletrhu konopí a léčivých bylin Cannafest bude největší ve své historii

Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest se bude letos konat již posedmé. Termín letošního veletrhu je 11.– 13. listopadu 2016 a místo zůstává stejné – Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na co se můžete těšit?

Loni se na veletrhu představilo více než 200 vystavovatelů, letos organizátoři počítají se zastoupením 250 firem z 25 zemí světa. „Cannafest s číslem 7 bude zatím největší ve své historii. Z důvodu velkého zájmu ze strany vystavovatelů jsme se rozhodli rozšířit veletrh o jednu výstavní halu. Veletržní dění tak bude probíhat po tři dny ve čtyřech halách s celkovou krytou výstavní plochou 12 500 m2,“ říká ředitel veletrhu Lukáš Běhal.

Ten také prozradil první jména přednášejících v rámci odborné konference s mezinárodním renomé. Novinky v oblasti výzkumu představí na Cannafestu již tradičně doc. Lumír Hanuš společně s dalšími odborníky věnujícími se problematice využívání konopí v medicíně. Z Izraele do Prahy dorazí například Dr. Yehuda Baruch nebo prof. Oded Šosejov. Účast na veletrhu potvrdili také mikrobiolog Dr. Robert Melamede ze Spojených států, který na veletrhu vystoupí s přednáškou na téma praktické léčby konopným výtažkem. Stejné problematice se budou věnovat rovněž Slovinci Dean Herenda a aktivista Božidar Radišič, kteří budou prezentovat výsledky lékařské studie o působení konopného oleje na rakovinu mozku (10 úspěšných plně zdokumentovaných kazuistik léčby glioblastomu). Američanka Corrie Yelland bude mluvit o svých čtyřech letech v remisi z rakoviny a o mnoha tisících dalších lidí, jimž pomohla a poradila v průběhu let.
Z témat, kterým se bude konference dále věnovat, lze jmenovat například semináře o využití CBD, o pěstování, právu a legislativě u nás i ve světě.

Vzpomínka na Howarda Markse

„Letos v dubnu nás opustil Howard Marks, který celý život usiloval o popularizaci, využití i legalizaci konopí. Howard Marks neboli Mr. Nice patřil k pravidelným účastníkům Cannafestu – byl to jeden z jeho nejoblíbenějších festivalů, takže se sem rád vracel. Návštěvníci měli možnost několikrát navštívit jeho přednášky a osobně si s ním popovídat. Rádi bychom mu vzdali na veletrhu hold, a to formou ukázek jeho nahrávek. Rovněž připravujeme pietní místo s knihou pro vzkazy,” dodává Lukáš Běhal.

Zábava i relaxace, to je Cannafest

Atmosféru veletrhu dokreslí doprovodný program. Již tradičně se návštěvníci mohou těšit na oblíbenou Vapo Lounge, jejíž hlavním partnerem je společnost o.PEN Vape, kde budou mít možnost vyzkoušet si vaporizéry z dílen předních výrobců. Stejně jako loni nebude chybět ani úspěšný fotostan nebo dětský koutek, kde mohou rodiče s klidným srdcem svěřit své děti profesionálním chůvám nebo využít kojicí či přebalovací koutek. Muziku a relax nabídne zase Rolls and Smoking Chill Out Zone před Výstavištěm nebo odborná čítárna přímo v centru dění. Doprovodná stage zpříjemní svým zábavným programem atmosféru odpočinkové zóny a kdyby návštěvníci ušetřili energii na večer, můžou v pátek i sobotu navštívit celkem 5 afterparty ve třech předních pražských klubech.

Cannafest představil koncem prázdnin také nové stránky nabízející průběžně aktuální informace o přípravách a programu veletrhu. Jejich součástí je také novinka – eshop Cannafest Merchandising, kde si mohou fanoušci tohoto svátku konopí zakoupit stylová trička, mikiny, kšiltovky, ale také kuřácké potřeby nebo doplňky. Vše s logem veletrhu Cannafest. Kompletní nabídka eshopu bude k dostání také přímo na veletrhu.
Právě teď startuje rovněž nová kampaň Cannafestu, která se po třech letech vrací k původnímu vizuálu s konopným listem bez „tváří“, jako tomu bylo v předešlých letech. V hlavním městě tak můžete v průběhu října a listopadu natrefit mimo jiné i na „konopnou tramvaj“ s odkazem na Cannafest.

Generálními partnery veletrhu pro rok 2016 jsou holandská rodinná semenná banka s dlouholetou tradicí Barney’s Farm, tradiční výrobce hnojiv a výživy pro rostliny Advanced Hydroponics of Holland a výrobce zakázkových papírků a filtrů Prague Filters & Papers. Vstupenky na veletrh jsou k dostání v předprodeji v síti Ticketportal. Veškeré informace o veletrhu najdete na www.cannafest.com.