DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Růstový hormon v MORINZE

V poslední době se často hovoří o růstovém hormonu a jeho vlivu na naše zdraví. Je důležitý nejen pro děti a jejich správný růst, ale také pro dospělé! Přirozeně se nám tvoří v hypofýze a nejvíce během spánku.

Je důležitý pro správné fungování našeho těla. Má vliv na metabolismus, regeneraci, hojení, pevnost kostí, optimální váhu- ukládání tuku, psychiku, výkonnost apod.

Pro jeho správnou tvorbu v našem organismu je zásadní spánek, pohyb, občasné hladovky (doporučuje se 8 hodin jídlo-16 hodin nejíst). Blokuje ho nadbytek tuku a cukru v našem těle, jídlo těsně před spaním, stres nebo také úrazy hlavy.

Zeatin jako silný antioxidant

Moringa jako jediná rostlina obsahuje měřitelné množství rostlinného růstového hormonu s názvem  ZEATIN. Barbara Simonsohn o něm v knize Moringa – zázračný jedlý strom píše:

„Pokud je zeatin při léčbě viditelných známek stárnutí, vrásek a stařeckých skvrn natolik efektivní, můžeme si dobře představit, že tento hormon − „pramen mládí“ − doopravdy zpomaluje stárnutí buněk. Zeatin zvyšuje aktivitu našich nejdůležitějších ničitelů volných radikálů a také určitých enzymů.

Pokud vezmeme v úvahu, že moringa disponuje i dalšími 45 antioxidanty, je jasné proč tato rostlina zpomaluje proces stárnutí a udržuje organismus zdravý. Zeatin rovněž napomáhá prevenci rakoviny. Tím, že podněcuje buňky k diferenciaci a normalizaci jejich růstu. Za vznikem rakovinných buněk stoji oxidační procesy v buňkách. Jestliže se v genetickém materiálu objeví chyby, buňka ztrácí kontrolu nad odpovídajícím růstem a svými skutečnými funkcemi. Vzniká tak rakovinná buňka, které se dělí příliš rychle a je nefunkční, což vede ke vzniku nádorů. Nádorové buňky většinou nebývají diferencovány.

Zeatin může zastavit nekontrolovanou proliferaci (bujení pozn. red.) buněk tím, že je znovu „zavede na správnou cestu“, a stimuluje je znovu k diferenciaci jako u normálních, zdravých buněk.

Zeatin pomáhá dopravit do buňky více živin

Zeatin optimalizuje růst buněk a buněčné dělení, přeměnu živin a přenos energie. Tento rostlinný hormon je schopen urychlit replikaci DNA a zrychlit syntézu RNA, jakož i podpořit syntézu proteinů. Zeatin hraje klíčovou roli při využití a vstřebávaní životně látek, jako jsou vitamíny, minerály a aminokyseliny. Tento rostlinný hormon zvyšuje biologickou zpracovatelnost složek potravin asi šestinásobně. Zeatin vnáší pro zdravotní prevenci i léčbu životně důležitě látky přesně tam, kde je jich potřeba a pomáhá jim vniknout do těla buňky. Patří k nim také složky tlumící záněty. Můžete si klidně představit tento neurotransmiter jako nákladní výtah, který přiváží živiny do buněk, a navíc je umisťuje přesně do míst, kde je jich zapotřebí. Zeatin je vlastně cosi jako catering bohatého bufetu, který dojede na kolečkách ke každé buňce tak, aby si mohla vybrat pro svoji optimální funkci a látkovou výměnu potřebné živiny. A tohle nedokáže žádná jiná látka, třeba i přírodního původu. Tam, kde selhávají běžné potravinové doplňky, jako kupříkladu různé monopreparáty z chemických laboratoří, které navíc ještě zatěžují tělo toxiny, působí moringa jako všelék. Podporuje zdravý růst buněk a působí pozitivně na „růstový faktor člověka“ a vývoj zdravých buněk.

A tak je moringa nejen nesmírně bohatým zdrojem životně důležitých látek, ale dokonce i potencuje účinek těchto látek. A tohle nedokáže žádné jiné jídlo! Moringa podporuje detoxikaci a vyčištění organismu podobně jako sinice Anabaena flos−aquae a řasa Chlorella pyrenoidosa a současně podporuje jeho výstavbu podobně jako sinice Spirulina; i v tomto směru je moringa nepřekonatelná. Skutečnost, že nedostatek životně důležitých látek a chybějící detoxikace organismu působí nejen negativně na tělo, ale také na psychiku, je už dobře známá. I proto představuje moringa dokonalý zdravotní elixír − lék pro tělo, duši i ducha. Moringa je přirozeným zdrojem zeatinu, což této rostlině dodává bezkonkurenční regenerační a omlazující potenciál. Pro tělo je s moringou potom docela snadné si vytvořit zdravou životní rovnováhu, homeostázi.“

 Knihu lze zakoupit zde: https://www.kvalitnizivot.com/knihy/kniha-moringa-zazracny-jedly-strom-jedina-v-cestine-tistena-verze/     

nyní v akci s 50% SLEVOU

 Moringa kniha