DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Pozitivní vliv moringy na psychiku

IMG_5075Pozitivní vliv moringy na psychiku: více kreativity, energie, bystrosti a dobré nálady

Psychické problémy - hlavní problém

Jak moringa působí na naši psychiku? Pojďte si to vyzkoušet. Náš mozek si vyžádá asi 20 procent živin. Pokud je dodávka nedostatečná, pozorujeme nedostatek koncentrace, apatii, únavu, depresi, špatnou náladu, úzkost a podrážděnost. „Jste to, co jíte.“ Psychické nemoci jsou na dobré cestě předhonit jako hlavní příčinu nemocnosti bolesti zad a obsadit první místo coby nejdražší příčina nemocnosti vůbec. Každý pátý dospělý člověk ve svém životě prožil alespoň jednou těžkou depresi. V roce 1997 bylo na neurologických klinikách v Německu ošetřováno více než 500 000 pacientů, ale v roce 2007 to už bylo 900 tisíc, což představuje nárůst o 80 procent. V časopise „Focus“ z 18. června 2012 byla zveřejněna zpráva o doposud nejrozsáhlejší studii zpracované Hans-Ulrich Wittchenem vycházející ze sledování zdravotního stavu 5 318 osob ve stáří 18 – 79 let žijících v Německu, kterou prezentoval spolkový ministr zdravotnictví Bahr. Podle ní trpí každá třetí osoba alespoň jednou ročně psychickým onemocněním. Největší skupinou psychických problémů představují úzkostné poruchy, následovány problémy s alkoholem a depresemi. Nejvíce postiženy bývají nejmladší sledované věkové skupiny, tzn. mezi 18 až 35 roky.

Významný psycholog Carl Gustav Jung řekl už před desetiletími, že většina z nás bude žít v materiálním dostatku, ale současně zchudne v „nemateriálním“ smyslu slova. Předpověděl, že drogy všeho druhu se stanou velkým problémem, že se ve velkém měřítku budou užívat psychotropní léky a psychiatrické léčebny budou plné pacientů. Bohužel, měl pravdu. Dnes již má celá pětina školáků poruchy s chováním. A tendence je stoupající.

Ale nejenže psychické problémy na nás doléhají dříve nebo později v podobě onemocnění i ve fyzické podobě, také nedostatky ve výživě ovlivňují naši psychiku a rozvracejí ji. Psychika totiž působí na tělo a tělo zase působí na psychiku. Často stojí za psychickým problémem nedostatek životně důležitých látek. Moringa pomáhá normalizovat nejen naši psychiku, naši mysl a citový život, ale dává nám i pocit duševního zdraví, energii a schopnost citů, jak jsme to snad nikdy nezažili. Poté, co jsem si dopřála dvě výtečná jídla, sinice AFA a šťávu z ječmene a psala pak knihy, nedokázala jsem si snad ani představit, že by jakákoli jiná potravina mohla tyto účinky na optimalizaci funkce těla, duše a ducha ještě překonat. Byla jsem a jsem tím stále nadmíru překvapena a nechtěla bych už nikdy moringu postrádat, už jen kvůli jejímu povzbuzujícímu účinku na životní energii a dobrou náladu.

Úryvek z knihy Moringa.

TIP na jednoduché užívání moringy

Tablety ze sušených listů rostliny Moringa oleifera z Tenerife. Přírodní pěstování na čistém ostrově uprostřed Atlantického oceánu. Jednoduché a pohodlné užívání.Tablety obsahuje pouze čistý prášek ze sušených listů 500mg. Žádná aditiva, žádné konzervanty, VEGAN.