DÁREK k nákupu: tištěná kniha MORINGAv hodnotě 376 Kč!

Moringa pomáhá i zvířatům v regeneraci

Moringa pomáhá i zvířatům v regeneraci

Když někomu líčím prospěšné účinky moringy, pak někteří lidé uvádějí, že by se mohlo jednat i o placebo efekt. Že tomu tak není, ukazují dobré zkušenosti s kočkami, psy, rybami, koňmi a jinými zvířaty, pokud jim jejich majitelé míchají moringu do potravy. V Německu žije asi milion koní, pět milionů psů, sedm milionů koček, pět milionů chovných ptáků a dalších asi šest milionů drobných zvířat jako jsou zakrslí králíci nebo křečci. V akváriích jsou zhruba na tři miliony ryb. Kromě toho tu je 400 000 terárií obývaných pavouky, hady, leguány a dalšími živočichy. Dohromady to je více než 27 milionů domácích mazlíčků! Často ovšem tato zvířata nebývají krmena správně a na rozdíl od jejich divokých příbuzných v přírodě se u nich dříve nebo později projevují přesně stejné neduhy a onemocnění jako u jejich chovatelů. Které z těchto zvířat zemře dnes stářím? Taková příčina smrti je dost vzácná.

Domácí zvířata jako koně, psi a kočky jsou pro nás a všechny příslušníky našich rodin „spřízněné duše“. A tak bychom samozřejmě pro ně chtěli jen to nejlepší. Být svědkem utrpení zvířete je srdcervoucí. A tak je pěkné, že moringa pomáhá i zvířatům zůstat zdravá a těšit se až do stáří radosti ze života.

Ani domácí zvířata nejsou imunní vůči nemoci a obezitě

Moringa prokazuje velice působivé účinky i u zvířat. Při líčení svých zkušeností chovatelé uvádějí, že moringa například u úzkostných koní, kteří se dříve plašili při každém zašustění (a koně bývají skutečně dost plachá zvířata), jim pomohla získat více sebedůvěry a klidu. Moringa pomáhá u virových chorob psů a koček tím, že posiluje jejich imunitní systém. Zvířata, která každodenně dostávala moringu do potravy, měla jasné oči a lesklou srst. Jejich trávící a detoxikační schopnosti se zlepšily. Při krmení moringou se navíc ztrácí mnohdy nepříjemný tělesný pach a zápach z tlamy, což může zejména u starších psů představovat někdy problém.

Stejně jako u lidí pomáhá moringa i u zvířat, která trpí artritidou, osteoporózou, vysokým krevním tlakem, rakovinou a revmatickým onemocněním. Moringa pomáhá zachovat zrak, pomáhá i psům trpícím dysplazií kyčelního kloubu. Díky obsahu životně důležitých látek pomáhá moringa psům a kočkám s nadváhou zhubnout. V USA a ve Velké Británii existují už dokonce léčebny pro obézní kočky a psy. Odhaduje se, že pouze v USA žijí čtyři miliony psů s nadváhou; pět procent amerických psů mají být snad až obézní. Kromě pohybu je řešením problémů s nadváhou správná výživa bohatá na živiny. V USA jsou již běžně k dostání „pilulky na hubnutí“ pro domácí zvířata (např. „Slentrol“). Avšak ty mají nejen u lidí, ale také u zvířat, významné vedlejší nežádoucí účinky. V případě nemocných zvířat trpí nejen zvířata sama a jejich majitelé. Samozřejmě také návštěva u veterináře stojí všechny zúčastněné strany peníze, energii a nervy.

Informace, které jste se dozvěděli o zdravotních přínosech moringy pro lidi, platí tedy i pro zvířata. Jejich plodnost se zvyšuje, doba březosti probíhá snáze, v období laktace se tvoří dostatek kvalitního mateřského mléka a celý imunitní systém je posílen. Zvířata, kterým se podává moringa, bývají zdravější a živější, což lze pozorovat na jejich vzhledu: mají jasné oči a lesklou srst. Malá zvířátka mohou dostávat na špičku nože do potravy, větší zvířata pak příslušně více.

IMG_8048

Moringa prospívá i srncům

Zvířata si tedy s moringou zlepšila svoji kondici, jsou šťastnější, a méně nemocná. Ryby už netrpí houbovitými onemocněními. Helga Vogel píše: „Pracovala jsem 14 let v útulku pro zvířata. I tam jsem zvířatům dávala moringu. Starý vlčák u nás strávil podzim svého života bez onemocnění. Rotvajleři stejně jako kříženci měli lesklou srst a tak výbornou kondici, až to člověka ohromilo. Rovněž srnec Egon dostával moringu. Kdykoliv přišla doba línání, býval Egon velmi oslaben. S přibývajícím věkem zvládal výměnu srsti stále hůře. Díky morinze patří tyto problémy už minulosti.“

Christian Kaliauer z Aschach an der Donau mně zaslal velmi osobní zážitek - zprávu o svém kocourkovi: „Ahoj, jmenuji se Benny a jsem pět roků starý bílý dlouhosrstý kocour. Před čtyřmi týdny mně můj páníček začal jednou denně přidávat do mého krmení nějakou zelenou věc. Nejprve jsem si myslel, 'Ten se snad zbláznil, co si mám prosím vás jako kočka s touhle zelenou věcí počít, když mám přece nade všechno rád myši, žáby a ptáčky!' Jenže už po týdnu jsem si všiml něčeho zvláštního: najednou mně už žádná myš neutekla! A také můj páníček povídal, že mám mnohem krásnější srst a také, že slzení v mých očích bylo najednou úplně pryč. A když jsem pak viděl, že jíst moringu dělá dobře i mému pánovi, tak jsem se rozhodl, že tuhle zelenou věc budu napříště jíst rád, a že ji také doporučím všem kočkám a kocourům v celém svém okolí.“

Peter hledal novou složku pro krmivo svých krevet. „Pro svého sumečka jsem do akvária začal dávat kousky moringy. A co mám říkat - když teď krmím, tak na to všechna zvířata v akváriu jen letí. A nejen sumeček, ale také krevety, krabi, šneci a další ryby. Moje přítelkyně má zase psa. Ten její pes dostává každé ráno špetku moringy do potravy. Psovi je 14 roků a zdá se, že prožívá druhé mládí!“

Angelica píše: „Náš pes (West Highland White Terrier) byl apatický, netečný a velice ospalý. Jeho srst byla olezlá a ani veterinář si s ním nevěděl rady. Tak jsem mu začala dávat prášek z moringy do potravy. Už asi po dvou týdnech byl pes jako vyměněný. Skákal kolem mě, štěkal radostí, nu a jeho srst byla zase pěkná, hladká a lesklá.“

Hansjörg Stübler žije na Moorea - Maharepa, ostrově sousedícím s Tahiti a často se stará o přejeté nebo jinak zraněné psy a kočky. „Mým domácím lékem na otevřené zranění je hojivá směs zeleného jílu, „Argile Verte“ z Francie s práškem z moringy. Tato směs by se měla skládat ze tří dílů zeleného jílu a jednoho dílu moringy. Už jsem tak uzdravil zranění, po kterých by se jinak uvažovalo pouze o „uspání“ zvířete. Jen to jednoduše zamíchat, přidat trochu vody, takže vznikne kaše, a pak opatrně roztírat. Někdy, když to nejde dost dobře roztírat, nanesu směs přímo do rány.“

Výňatek z knihy Barbara Simonsohn: Moringa zázračný jedlý strom